רפואת שיניים לחולי לב

בית / רפואת שיניים לחולי לב

במרפאת השיניים צריכה להיות התייחסות מיוחדת לחולים במחלות לב. מחלות לב הן שם כללי לסוגים שונים של בעיות הפוגעות בשריר הלב. אתייחס לבעיות הנפוצות ביותר:

 

1. בעיות מסתמים – דליפה של מסתמי הלב, תיפקוד לקוי של מסתמי הלב ואחרי תיקון או החלפת מסתם – יש לוודא עם הקרדיולוג המטפל האם יש צורך בטיפול אנטיביוטי מקדים לפני פרוצדורות מסוימות הנעשות במרפאת השיניים. בכל מקרה, לפני כל ניתוח המערב את מסתמי הלב, יש לוודא שאין מוקדי זיהום בחלל הפה (שיניים רקובות/מחלת חניכיים פעילה), שכן החיידקים עלולים לפגוע במסתמי הלב.

 

2. מחלת לב איסכמית (או "התקף לב") – בעיה של אספקת חמצן לשריר הלב. בעיקרון, ניתן לטפל במרפאת השיניים כבר חודש אחרי האירוע הלבבי. אם יש צורך בטיפול דחוף (עזרה ראשונה), ניתן לטפל ללא התחשבות בזמן שעבר מהאירוע.

 

3. ניתוח מעקפים – לפני ניתוח מעקפים יש לבצע סילוק מוקדי זיהום מחלל הפה. אין הגבלה בטיפולי השיניים החל מחודש אחרי הניתוח.

 

4. צינתור – אין הגבלה בטיפולי שיניים כחודש אחרי הצינתור.

 

5. אי ספיקת לב – יש לבצע טיפולי שיניים אך ורק אצל רופא שיניים מומחה ברפואת הפה. יש לדאוג לחמצן במהלך הטיפול, לטיפול בישיבה, בשעות הבוקר המאוחרות ורצוי אף עם תרופות הרגעה.

 

טיפולי שיניים לחולי לב

חולי לב רבים נוטלים תרופות רבות, בינהן מדללי דם כמו אספירין ופלאביקס. יש ליידע את רופא השיניים המטפל לגבי תרופות אלו ולוודא שהרופא יודע את השלכותיהן על הטיפול. בכל מקרה אין להפסיק טיפול במדללי דם – הם אינם מפריעים לטיפול שיניים (בתנאי כמובן שרופא השיניים נערך בהתאם).

 

בכלל, רצוי לבצע טיפול שיניים בגז צחוק לחולי לב (להרגעה) תחת ניטור קפדני של לחץ דם ורמות חמצן בדם. כל זאת ניתן לבצע במרפאת שיניים ייחודית לחולים בסיכון.

טיפול שיניים לחולה לב

למידע וייעוץ מקצועילמידע נוסף וייעוץ מקצועי >
למידע נוסף וייעוץ מקצועי X
השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם